پدران سیگاری موجب بروز سرطان در کودکانشان می شوند

محققان انگلیسی دریافتند مردان سیگاری DNA آسیب دیده را به فرزندان خود منتقل می کنند و خطر ابتلا به سرطان را در بین آنها افزایش می دهند.

به گزارش دیلی میل، دانش پ‍ژوهان دانشگاه بردفورد دریافتند سیگار کشیدن به DNA پدر آسیب وارد می کند و این ژن های آسیب دیده می تواند به فرزندان آنها منتقل شود.

این امر خطر ابتلا به سرطان های کودکی به وی‍ژه سرطان خون (لوسمی) را در بین فرزندان افزایش می دهد.

به گفته 'دایانا آندرسون' از مجریان این طرح ، از آن جا که یک سلول اسپرم با توانایی بارورسازی، سه ماه طول می کشد تا کاملا رشد کند، پدران باید 12 هفته پیش از لقاح سیگار خود را ترک کنند.

سیگار کشیدن پدران در زمان نزدیک به لقاح می تواند موجب بروز تغییرات ‍ژنتیکی در فرزندان شود.این تغییرات می تواند خطر ابتلا به سرطان را در آنها افزایش دهد.

در همین حال دانشمندان دانشگاه گلاسکو نیز دریافتند مردانی که زیاد چای می نوشند نیز خطر ابتلا به سرطان را در خود افزایش می دهند.

آنها دریافتنند مردانی که روزانه هفت فنجان و یا بیشتر چای می نوشند 50 درصد بیشتراز آنهایی که روزانه سه فنجان یا کمتر چای می نوشند در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

این هشدار پس از آن اعلام شد که محققان سلامت بیش از 6 هزار مرد را به مدت 40 سال بررسی کردند.

منبع : ایرنا

/ 1 نظر / 9 بازدید
صالح

سلام دوست خوبم انصافا که وب خوبی داری من برات یه پیشنهاد دارم من یه سیستمی دارم که بهش میگن لینک باکس تو میتونی بری توش عضو بشی و روزی دو لینک ارسال کنی یا یه بار برای همیشه لینک ارسال کنی با این کار بازدیدت دوبرابر میشه تو چهارصد و پنجاه موتور جستجوی معروف از جمله گوگل و یاهو و بینگ عضو میشی پیجرنکت و رتبه الکسات هم بالا میره تازه کلی بازدید کننده هم به لینک هات میان انصافا می ارزه اگه میخوای پیشرفت کنی بهت پیشنهاد میکنم بیای تو این سیستم عضو شی منتظرت هستم برات ارزوی موفقیت میکنم صالح.گوگل لینک http://google-link.rzb.ir @};-@};-@};-@};-@};-@};-