نوزادان متولدشده از جفت نازک با خطر سکته ناگهانی روبه‌رو هستند

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در انگلیس نشان می‌دهد نوزادان متولدشده از جفت نازک ۲ برابر بیشتر در مراحل آینده زندگی خود با خطر سکته‌های قلبی ناگهانی روبه‌رو هستند.

خبرگزاری فارس: نوزادان متولدشده از جفت نازک با خطر سکته ناگهانی روبه‌رو هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از روزنامه دیلی میل انگلیس، محققان دانشگاه ساوث همتون انگلیس دریافتند: نوزادانی که از یک جفت نازک به دنیا می آیند؛ دو برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از سکته قلبی ناگهانی در مراحل بعدی زندگی خود قرار دارند.

محققان معتقدند: جفت نازک ممکن است بر کیفیت رشد جنین در رحم از طریق کاهش رسیدن مواد مغذی از مادر به جنین تاثیر بگذارد و همین امر بر چگونگی رشد قلب او اثرگذار شود.

پروفسور دیوید بارکر گفت: لازم است که مشخصات جفت ثبت شود.

وی افزود: باید به طور معمول جفت بعد از ولادت اندازه گیری شود و می‌دانیم که هراندازه ضخامت آن بیشتر باشد؛ به همان اندازه بهتر خواهد بود و جفت نازک با مرگ ناگهانی در ارتباط است.

جفت یا‌‌ همان بند ناف عضوی منحنی است که در دوران بارداری به جنین در حال رشد خون و اکسیژن می‌رساند. در یک بارداری طبیعی جفت در نیمه بالایی رحم و دور از دهانه رحم قرار دارد، اما در موارد نادر جفت به نیمه پایینی رحم می‌آید که اگر چنین اتفاقی بیفتد ممکن است جفت تمام سرویکس یا دهانه رحم را بپوشاند. به این حالت «جفت پایین»، «پلاسنتا پریویا» یا «جفت سر راهی» گفته می‌شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید