معرفی روش‌های نوین درمان سردردهای میگرنی

یک فوق تخصص درد با بیان اینکه روش‌های نوین درمان سردردهای میگرنی در کلینیک‌های درد مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: روش درمانی تزریقی ویژه‌ای وجود دارد که از شدت و میزان دفعات حمله میگرنی می‌کاهد.

 

104-14.jpg

دکتر پوپک رحیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه کنترل درد به کاهش هزینه‌های درمان در کشور می‌انجامد، اظهار کرد: امروز روش‌های کنترل درد بسیار کارآمد هستند و می‌توانند با جلوگیری از مصرف بی‌رویه داروهای مسکن و کاهش اعمال جراحی تهاجمی علاوه بر اینکه هزینه‌های بسیاری را از دوش سیستم‌های بیمه‌ای برمی‌دارند، به افزایش کیفیت زندگی بیماران نیز کمک کنند.

 

این فوق تخصص درد درباره سردردهای میگرنی و روش‌های درمان آن گفت: روش‌های خاصی برای کنترل سردردهای میگرنی وجود دارد. در صورتی که درد این بیماران از کنترل خارج شده و چندین بار در هفته به سراغشان می‌آید، روش‌های درمانی تزریقی ویژه‌ای در کلینیک‌های درد برای آن‌ها به کار بسته می‌شود که فاصله بین حملات را طولانی‌تر کرده و از شدت درد می‌کاهد.

 

رحیم‌زاده افزود: به طور کلی برای درمان سردردهای مزمن، روش‌های تازه و موثری وارد شده است که می‌تواند در بهبود وضعیت بیماران به میزان زیادی موثر واقع شود.

 

وی مصرف بیش از اندازه داروهای مسکن را مشکل‌آفرین دانست و گفت: دردهایی که بیش از شش هفته و بیش از شش ماه به طول می‌انجامند، دردهای مزمنی هستند که باید به صورت جدی آنها را درمان کرد.

 

این فوق تخصص درد درباره جایگاه متخصصان درد در کشور گفت: این رشته به تدریج جای خود را در بیمارستان‌های کشور باز می‌کند. در تهران کلینیک‌های درد در چندین بیمارستان آموزشی دایر شده‌اند که بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و تهران از جمله آنها هستند. چندین کلینیک‌ خصوصی نیز در زمینه درد فعال هستند.

 

رحیم‌زاده افزود: نیاز به وجود کلینیک‌های درد هر روز بیشتر احساس می‌شود و گسترش آنها در ردیف دستورالعمل‌های وزارتخانه‌ای قرار گرفته است، به همین خاطر دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیاری درصدد راه‌اندازی این کلینیک‌ها در بیمارستان‌های زیر مجموعه خود هستند.

/ 0 نظر / 5 بازدید