خوردن آجیل در دوران بارداری، آلرژی کودکان را کم می‌کند

تحقیقات جدید نشان داد خوردن آجیل توسط مادران در دوران بارداری ممکن است به جلوگیری از آلرژی در کودکان و نوجوانان منتهی شود.

خبرگزاری فارس: خوردن آجیل در دوران بارداری، آلرژی کودکان را کم می‌کند

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی‌نیوز آمریکا، خوردن آجیل در دوران بارداری ممکن است،‌ از ابتلا کودکان و نوجوانان به آلرژی جلوگیری کند.

 

تحقیقات نشان داد که زنانی که در دوران بارداری آجیل خورده‌اند، افرادی هستند که خود حساسیت نداشته‌اند و احتمال اینکه کودکان آنها در آینده آلرژی داشته باشند کم بوده است.

 

دکتر «مایکل جوان»، استاد بالینی وابسته اطفال در دانشکده پزشکی «هاروارد» و همکارانش داده‌های مربوط به بیش از 8200 کودک که مادرانشان در تحقیق سلامت پرستاران شرکت داشتند را مورد ارزیابی قرار دادند.

 

این زنان گزارش داده بودند که در طول و بعد از بارداری آجیل خورده بودند.

 

در حدود 300 کودک که آلرژی غذایی داشتند از این تعداد 140 نفر به بادام زمینی و آجیل درختی آلرژی داشتند.

 

محققان دریافتند که مادرانی که در دوران بارداری خود 5 بار در هفته یا بیشتر بادام زمنی و آجیل درختی مصرف کرده بودند،‌ پایین‌ترین خطر ابتلا  آلرژی به آجیل را در فرزند خود داشتند.

 

این گزارش به صورت آنلاین در 23دسامبر در مجله JAMA کودکان منتشر شد.

 

محققان گفتند، بسیاری از افرادی که مبتلا به آلرژی بادام زمینی هستند به آجیل درختی مانند کاشو، بادام، گردو و خشکبار نیز حساسیت دارند.

 

/ 1 نظر / 10 بازدید
googleup.ir

سلام دوست من وبلاگ زیبایی دارین.شما میتونین از طریق ثبت لینک در لینک باکس هوشمندگوگل وبلاگتون رو درمعرض دید هزارن بازدیدکننده ازوبلاگ های عضوقراربدین تا بتونن از مطالبتون استفاده کنن. ممنون googleup.ir