یک شیوه‌ موثر برای مقابله با ایدز

پزشکان آمریکایی در یک آزمایش جدید موفق شدند با استفاده از روش «رادیوایمونوتراپی» سلول‌های آلوده به ویروس HIV‌ موجود در نمونه خون بیماران را از بین ببرند.

175-24.jpg

 

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته این پزشکان سلول‌های آلوده به ویروس HIV باقی‌مانده در نمونه خون بیمارانی که از طریق درمان دارویی بسیار فعال «ضدبازگشت ویروسی» معالجه شده‌اند با بکارگیری روش رادیوایمونوتراپی نابود می‌شوند.

 

 

 

بیماران آلوده به ویروس HIV ‌با استفاده از روش «ضدبازگشت ویروسی» تحت درمان قرار می‌گیرند اما محققان براین باورند که منشاء اصلی آلوده‌کننده سلول‌ها در بدن همچنان باقی می‌ماند و مانع درمان دائمی این بیماری می‌شود.

 

 

 

«ایکاترینا داداچووا»، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین گفت: هر گونه روشی برای درمان ایدز باید دربرگیرنده روشی به منظور حذف سلول‌های آلوده به ویروس باشد.

 

 

 

در این مطالعه 15 بیمار مبتلا به ایدز پس از درمان به شیوه «ضدبازگشت ویروسی» با تکنیک رادیوایمونوتراپی تحت معالجه قرار گرفتند.

 

 

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، ‌در این بررسی مشخص شد شیوه رادیوایمونوتراپی قادر به از بین بردن کامل سلول‌های آلوده‌ به ویروس HIV‌ است.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید