قهوه به کاهش خطر ابتلا به سیروز کبدی کمک می‌کند

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید حاکی است که مصرف قهوه برای دوره های طولانی به کاهش ابتلا به سیروز کبدی کمک می‌کند.

خبرگزاری فارس: قهوه به کاهش خطر ابتلا به سیروز کبدی کمک می‌کند

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه جمعیت Hepatology آمریکا، این تحقیقات نشان می‌دهد: مصرف قهوه حاوی کافئین برای دوره‌های طولانی به کاهش ابتلا به سیروز کبدی به ویژه در بیماریان دارای کبد چرب ناشی از علت غیرالکلی، کمک می‌کند.

سیروز کبدی بیماری مزمن است که به تغییر شکل کبد منجر می‌شود و بر اثر آن نرمی و نفوذ پذیری کبد از بین می‌رود و در عملکرد و ساختمان کبد وقفه ایجاد می‌شود.

بر پایه این گزارش، افزایش مداوم بیماران دیابتی و چاق در 20 سال گذشته سبب گسترش بیماریهای کبد چرب غیرالکلی شده است که عامل نخست ابتلا به بیماریهای کبدی در آمریکا به ویژه هپاتیت B و C به شمار می رود.

بر اساس تحقیقات جدید، نوشیدن منظم قهوه به کاهش ابتلا به سیروز کبدی کمک می کند.

پژوهشگران هم اکنون در حال محاسبه میزان کافئین لازم برای دستیابی به نتایج خوب سابق و کاهش بروز سیروز کبدی هستند.

این تحقیقات تاییدی بر تحقیقات بیشمار گذشته است که نشان می دهد قهوه از ابتلا به بیماریهای کبد جلوگیری و احتمال ابتلا به سیروز کبدی را کاهش می‌دهد.

تحقیقات جدید همچنین نشان می‌دهد که قهوه سطح هورمون استروژن در زنان را تغییر می‌دهد و این میانگین بر اساس نژاد زنان متفاوت است.

پژوهش های صورت گرفته در ماه سپتامبر نیز دریافته بودند که مصرف قهوه از سوی زنان احتمال ابتلای آنها به افسردگی را کاهش می دهد و درصد احتمال ابتلا به این بیماری با نوشیدن بیشتر قهوه کمتر می شود.

در همین حال، تحقیقات دیگری که سال 2010 میلادی بر روی مردان صورت گرفته بود، ارتباط قوی بین مصرف کافئین و کاهش خطر افسردگی و خودکشی را نشان داده بود.

منبع : خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 8 بازدید