سکته قلبی در زنان بدون درد در قفسه سینه

محققان می گویند که برخی از زنان بدون داشتن نشانه های معمول سکته قلبی مانند درد در ناحیه قفسه سینه، دچار سکته قلبی می شوند و به خاطر آن که نشانه معمول را ندارند، درمان مناسب را دریافت نمی کنند.

1390/12/03 - 15:15

به گزارش رویترز، اگرچه مردان بیش از زنان دچار سکته قلبی می شوند اما زنان کمتر از 55 ساله بیشتر بر اثر نخستین سکته قلبی جان خود را از دست می دهند.

محققان دریافتند در بین زنان جوان ( افراد کمتر از 55 ساله) این تفاوت ها در نشانه با مردان هم سنشان بسیار زیاد است.

محققان درمانگاه واتسون در فلوریدا، داده های پزشکی پایگاه داده ملی سکته قلبی را از سال 1994 تا 2006 شامل حدود 1/1 میلیون نفر که در2000 بیمارستان درمان شده بودند، بررسی کردند.

به گفته این پژوهشگران در مجموع 42 درصد زنان مبتلا به سکته قلبی هیچ دردی در ناحیه قفسه سینه نداشتند در حالی که این میزان در مردان 30 درصد بود.

نتایج این بررسی نشان داد که زنان بیش از مردان هم سن شان براثر سکته قلبی جان خود را از دست می دهند.

از نظر میزان مرگ و میر نیز 14 درصد زنان براثر سکته قلبی می میرند در حالی که این میزان در مردان 10 درصد است.

دکتر 'جان کانتو ' مجری این تحقیقات گفت: ممکن است این زنان اصلا ندانند که دچار سکته قلبی شده اند.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود 800 هزار آمریکایی سالانه دچار سکته قلبی می شوند و بیماری قلبی دلیل اصلی مرگ زنان و مردان محسوب می شود .

نتایج این تحقیقات در نشریه American Medical Association منتشر شده است.

منبع : ایرنا

/ 5 نظر / 4 بازدید
صالح اکبری دوار

سلام دوست عزیز با عرض خسته نباشید یه درخواست داشتم که با هم تبادل لینک کنیم. یه سری به وبلاگ من بزنید و نظرتون رو بیان کنید. منتظر هستم.

شادمان

سلام داداش مطالب وبلاگت خیلی مفیده ولی یه کم قالبش مشکل داره و صفحه ش خیلی سنگین شده. تبلیغات هم اگر کنار صحفه می گذاشتی خیلی بهتر می شد. هم جلو چشم بازدید کننده ها بود هم صحفه وبلاگت یه کیلومتر نمی شد. از وبلاگم دیدن کن وبلاگ من هم موضوعش پزشکی و روان شناسیه. اگر می خوای تبادل لینک کنیم لینکم کن و بیا تو وبلاگم یه نظر بذار تا لینکت کنم. خوشحال می شم لینکتون کنم. با تبادل لینک رتبه گوگل وبلاگتون بالا میره و اگر کسی تو گوگل جستجو کنه وبلاگ شما تو صفحه اول میاد.

شادمان

سلام مایل به تبادل لینک هستین؟

طراح قالب های پرشین بلاگ

سلام یک قالب پزشکی طراحی کردم. فکر می کنم برای وبلاگ شما مناسب هست. اگر دوست داشتید. یه نگاهی بهش بندازید http://tarah-site.persianblog.ir/post/18/

هانیه

این روزا تو اطرافیانمون آمار سکته به خصوص در زنان بالا رفته همشون هم منجر به فوت میشه