تمرینات ورزشی پراکنده برای قلب مضر است

پژوهشگر و فوق تخصص بیماری های قلب و عروق دانشگاه شیراز بر لزوم انجام تمرینات ورزشی با برنامه مداوم برای سلامت قلب تاکید کرد و گفت : انجام تمرینات پراکنده ورزشی نه تنها برای سلامت قلب مفید نیست بلکه در بلند مدت به قلب لطمه می زند.

به گزارش ایرنا،پروفسور محمد علی بابایی، روز چهارشنبه در دومین کنگره بین المللی بیماری های قلب و عروق گفت:کسی که بین حرکات ورزشی خود دو هفته فاصله ایجاد می کند، نباید انتظار داشته باشد که حرکات ورزشی برای او سلامت به ارمغان بیاورد.
وی افزود: از دیگر مواردی که برای سلامت قلب خطر ناک است شتاب بی رویه در ورزش است و افرادی که از دستگاه تردمیل برای ورزش استفاده می کنند باید به مرور بر سرعت خود بیافزایند و شتاب خود را در کوتاه مدت افزایش ندهد.
این متخصص قلب و عروق گفت:عضلات و استخوان های ما به مرور زمان تحلیلی می رود از این رو لازم است با ایجاد برنامه ورزشی برای سلامت قلب و تناسب اندام نسبت به ترمیم عضلات خود اقدام کنیم.
بابایی بیان کرد:از جمله مواردی که منجر به پیشگیری از سکته قلبی می شود ، رسیدگی مداوم به عضلات بدن و توجه به تناسب اندام و سلامت استخوان و عضلات است و اگر کسی بخواهد که سکته نکند، می تواند این کار را انجام دهد.
رییس بخش قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کسانی هم که از ابزارهای باشگاهی برا ی پرورش اندام استفاده می کنند توصیه کرد حتما زیر نظر پزشک متخصص یا مربی کار آمد برنامه های خود را دنبال کنند.
وی گفت: ازدحام چربی دور کمر نیز از جمله زنگ خطر هایی است که باید به آن توجه کنیم و این شاخص متاسفانه در افراد بالای ۴۰ سال روز به افزایش است .

/ 0 نظر / 4 بازدید