تشخیص سینوزیت مزمن از حاد باید با سی تی اسکن انجام شود

یک متخصص بیماریهای عفونی گفت: تشخیص سینوزیت مزمن از حاد از طریق سی تی اسکن انجام می شود چرا که راه های درمان آنها متفاوت است.

1391/02/02 - 12:43

دکتر مسعود مردانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سینوزیت حاد، بیماری کوتاه مدتی است که به آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضد‌احتقان به خوبی پاسخ می‌دهد.

وی گفت: سینوزیت مزمن، سینوزیتی است که حداقل شش ماه طول کشیده باشد که در این مورد درمان دارویی و جراحی بطور توام انجام خواهد شد.

عضو انجمن متخصصین بیماریهای عفونی آمریکا افزود: بیشتر موارد سینوزیت مزمن بر خلاف سینوزیت حاد باکتریال است، اختلالات آناتومیک و بویژه انحراف تیغه میانی بینی و تغییر در وضعیت سیستم ایمنی ( بویژه آلرژِی) شایعترین و مهمترین عامل زمینه ای و مستعد کننده سسینوزیت مزمن است.

مردانی اضافه کرد: علایم بیماری تا حدود زیادی شبیه به سینوزیت حاد است با این تفاوت که معمولا خفیفتر بوده و یا برخی از علایم سینوزیت حاد وجود ندارند.

به گفته وی، ثابت ترین علامت و نشانه بیماری ترشح از بینی و یا پس حلق است، احساس فشار و یا درد در بین چشم ها ، پیشانی و یا گونه ها ، گرفتگی بینی ، بوی بد دهان ، سرفه . بی حالی هم ممکن است وجود داشته باشد.

این متخصص بیماریهای عفونی اضافه کرد: عامل ایجاد سینوزیت، التهاب سینوس‌های اطراف صورت یا عفونت‌های میکروبی، باکتریایی و ویروسی است.

منبع : ایرنا

/ 1 نظر / 17 بازدید
مهدی

سلام دوست عزیز! اگه تمایل داری با هم تبادل لینک کنیم. لطفا در صورت تمایل وبلاگ منو به اسم دانلود مقالات انگلیسی و فارسی حسابداری- مدیریت و ... ( شرکت نسیم تراز ژارس) لینک کنید. سپس بوسیله نظر بدهید به من اطلاع دهید تا منم سایت شما رو با اسم مورد تقاضای شما لینک کنم! موفق باشید!