افراد نوعدوست ماده خاکستری بیشتری در مغز خود دارند

دانشمندان دانشگاه زوریخ برای اولین بار ارتباط بین رفتار بشردوستانه افراد را با حجم ماده خاکستری مغز دریافتند.

1391/05/02 - 10:04

به گزارش ساینس، در این مطالعه جدید ارتباط بین رفتار نوع‌دوستانه و فعالیت مغز نشان داده شده است.

تا به امروز دلیل اصلی خودخواهی فرد عوامل محیطی و ژنتیکی به شمار می‌آمد ولی دانشمندان به تازگی دریافتند که حجم ماده خاکستری مغز و نحوه فعالیت آن دلیل اصلی خودخواهی یا برعکس رفتار دوستانه و منوع دوستی است.

متخصصان پیش از این بر این باور بودند که جنسیت ، نحوه تربیت، میزان درآمد، محیط رشد و تحصیلات مهمترین عوامل تاثیرگذار در رفتار افرادند؛ گرچه این عوامل بی تاثیر نیستند ولی ساختار مغز شخصیت اصلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

این فکر زمانی دانشمندان را به خود مشغول کرد که در آزمایش انجام شده بعضی افراد به هیچ وجه تمایل به تقسیم پول یا غذای خود با همنوعان خود نداشتند وحتی تغییر شرایط نیز نوع رفتار این افراد را عوض نمی کرد. در نهایت پس از آزمایش های گوناگون و پیچیده این نتیجه محرز شد که میزان ماده خاکستری افراد نوع‌دوست و مهربان در محل اتصال بین بخش گیجگاهی و جداری بسیار بیشتر از افراد خودخواه است.

منبع : ایرنا

/ 1 نظر / 5 بازدید
hassan

دانلود فيلم هاي بي نظيرآموزش كامپيوتر به زبان فارسي از پي سي كمپ - پایگاه مقدماتی و تخصصی کامپیوتر - http://www.pccamp.ir براي اولين بار در ايران - سيستم تبادل نظر و پاسخگويي به سوالات كامپيوتري - http://www.pccloob.ir