احتمال سرطانزا بودن پروتزهای پستان تولیدی در فرانسه

پروتزهای پستان ساخت فرانسه که به بازار مصرف تعدادی از کشورها از جمله در اتحادیه اروپا صادر شد و با اعمال جراحی زیبایی به صورت یک لایه اسفنجی در زیر پوست سینه کاشته می شود به دلیل سرطانزا بودن آن جنجال ساز شده و مسایل و مشکلاتی را برای شرکت تولید کننده به همراه داشته است.

احتمال سرطانزا بودن پروتزهای پستان تولیدی در فرانسه

به گزارش ایرنا ، این درحالی است که برخی از رسانه های فرانسوی نیز ظرف روزهای اخیر مطالبی را در پی شکایت شماری از زنان به دلیل احتمال سرطان زا بودن پروتزهای سینه تولیدی مطالبی را چاپ و منتشر کرده اند و کارشناسان امر نیز به بررسی آن پرداخته اند.

سرطانزا بودن پروتزها به حدی جدی بوده که دولت فرانسه خواستار توقف و جمع آوری آن از سطح بازارهای مصرف شده است.

این در حالی است که اخیرا دهها تن از زنان انگلیسی مصرف کننده این پروتزها به دلیل سرطانزا بودن آن شکایاتی را تسلیم دادگاه کرده اند.

وخامت اوضاع به گونه ای است که از زنان استفاده کننده از این پروتزها خواسته شد تا برای عمل جراحی و تعویض آن اقدام کنند.

این پروتزها که ساخت کارخانه ' پیپ ایمپلنت پروتز' فرانسه می باشد، نه تنها در فرانسه بلکه به برخی از کشورهای مختلف جهان صادر شده است.

گفته می شود که شرکت مزبور سالانه حدود 100 هزار عدد پروتز تولید و بخش عمده ای از آنرا نیز به 65 کشور صادرکرده است.

بیشرین میزان صادرات این پروتزها به انگلیس و آمریکای جنوبی شامل ونزوئلا، برزیل، کلمبیا و آرژانتین صورت گرفته است.

اسپانیا، سوئد، آلمان، ایتالیا، بلژیک، هلند، پرتغال ، سوییس و انگلیس نیز به عنوان کشورهای اروپایی، حدود 28 درصد واردات این محصول تولیدی فرانسه را به خود اختصاص می دهند.

از آوریل 2010 میلادی تاکنون ، زمان روشن شدن مساله سرطان زا بودن این پروتزها ، حدود 10هزار مورد از آن از سطح بازارهای مصرف جهان جمع آوری شده است.

این در حالی است که گفته می شود در بین مشتریان این شرکت ، علاوه بر کشورهای اروپای شرقی، نام کشورهایی نظیر ایران، ترکیه، رژیم صهیونیستی، سوریه و امارات متحده عربی نیز به چشم می خورد.

منبع : ایرنا

/ 0 نظر / 8 بازدید