روشی جدید برای درمان سرطان پوست

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا از منابع خبری ، متخصصان سرطان در کنفرانسی که در اروپا داشتند از دامنه وسیع تر درمان بیماران یاد کرده اند.
استفن هودی، استادیار موسسه دانا-فاربر در آمریکا، محتاطانه دستاوردها وپژوهش های عملی و آزمایشگاهی اخیر را عالی و به مثابه پنجره ای به سوی امید یاد کرده است که دستکم به مبتلایان به سرطان پوست، فرصت زندگی بیشتر می دهد و آنان را سریعا تسلیم مرگ نمی کند.
داروی جدید Yervoy که سازنده اش درسال ۲۰۱۱ میلادی جواز آن را گرفت، حاصل پیشرفتی میان بر، مؤثر، شاخص و برجسته درعرص? مبارزه با کشنده ترین نوع سرطان پیشرفت? پوست شناخته شده که برعمر برخی ازمبتلایان تا۱۰سال افزوده است.
به گفت? استفن هودی، نسل بعدی داروهای افزایش سیستم ایمنی، که پروتئین های موسوم به PD۱ وPDL۱ و مانع، سر راه حمله به سلول های سرطانی را از کار می اندازد، هم تنها و هم همراه با Yervoy آزمایش شده اند و دانشمندان امیدوارند که اثر درمانی قوی آن علیه سرطان پوست تا حدود ۱۰ سال آینده، تا پنجاه در صد شانس درمان را بالا برند.
در حال حاضر غیر از شرکت داروسازی Bristol-Myers Squibb که Yervoy راساخته، شرکت دارویی Merck نیز مشغول تولید داروی رقیب است، همچنین شرکت دارویی Roch’s در سوییس نیز روی داروی مخصوص سرطان پوست، سرگرم کاراست.

/ 0 نظر / 4 بازدید