صدای هواپیماها خطر سکته و بیماری های قلبی را افزایش می دهد

پژوهش تازه ای که توسط متخصصان انگلیسی انجام شده، نشان می دهد که صدای هواپیماها احتمالا خطر سکته و بیماری های قلبی را تا ۲۰ درصد افزایش می دهد.

به گزارش ایرنا، نتایج این پژوهش که بر روی سه و نیم میلیون نفر از ساکنان مناطق اطراف فرودگاه بین المللی هیثرو واقع در غرب لندن انجام شده، در شماره اخیر نشریه پزشکی انگلیس منتشر شده است.
این مطالعه نشان می دهد که خطر سکته و ابتلا به بیماری های قلبی در میان کسانی که در مناطق اطراف فرودگاه زندگی می کنند و بطور مداوم در معرض صدای هواپیماها قرار دارند، در مقایسه با افراد دیگر بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر است.
به نوشته نشریه پزشکی انگلیس، انجام دهندگان این پژوهش در عین حال با دیگر متخصصان موافق هستند که صدای هواپیماها ممکن است تنها عامل نباشد و به همین دلیل لازم است تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه یابد.
بر اساس یافته های این پژوهش تردید اندکی وجود دارد که صدای هواپیماها بر روی بخشی از ساکنان مناطق اطراف فرودگاه اثرات منفی دارد و باعث ناآرامی، استرس و افزایش فشار خون می شود.
پژوهشگران معتقدند که حتی میزان اثرات صدای هواپیماها در روز و شب متفاوت است و در این زمینه باید تحقیقات بیشتری انجام شود.
/ 0 نظر / 7 بازدید