ورزش ایروبیک چربی دور کمر را از بین می برد

محققان می گویندکه برای از بین بردن چربی اندام هایی که خطر بیماری قلبی، دیابت و برخی سرطان ها را افزایش می دهد، انجام ورزش ایروبیک بهترین راه است.

ورزش ایروبیک چربی دور کمر را از بین می برد

در این مطالعه محققان با بررسی ورزش ایروبیک، ورزش های استقامت بدنی و ترکیب این دو شیوه ورزشی متوجه شدند که ورزش ایروبیک موثرترین راه برای کاهش چربی دور کمر است.
در این مطالعه محققان به شناخت موثرترین شکل ورزشی برای از دست دادن چربی ناسالم پرداختند.
این مطالعه که در مجله Physiology منتشر شده است ، نشان می دهد که ورزش ایروبیک بهتر از ورزش های استقامت بدنی موجب بهبود مقاومت انسولینی در حالت ناشتا و کاهش آنزیم های کبدی و سطوح تریگلیسرید در وضعیت ناشتا می شود. این سه مورد از عوامل خطر ساز برای ابتلا به دیابت و بیماری قلبی هستند.
در این مطالعه دیده شد که افراد شرکت کننده در گروه ایروبیک ، ورزشی برابر با 12 مایل پیاده روی تند در هفته انجام داده بودند.
محققان همچنین متوجه شدند که ورزش های استقامتی هیچ کاهش قابل توجهی در چربی شکمی، چربی کبد و سطوح آنزیم های کبدی ایجاد نمی کنند .
همچنین این مطالعه نشان داد که ترکیب ایروبیک با ورزش های استقامت بدنی نیز نتایجی مشابه ورزش ایروبیک به تنهایی را دارد.

منبع : ایرنا

/ 3 نظر / 6 بازدید
سارینا

اسمش را میگذاریم؛دوست مجازی اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته . . خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد وقت میگذاردبرایم، وقت میگذارم برایش . . نگرانش میشوم دلتنگش میشوم . . وقتی درصحبت هایم،به عنوانِ دوست یاد میشود مطمئن میشوم که حقیقی ست . . هرچند کنارهم نباشیم هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم، من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم هرکجا که باشد --- پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم www.talarank.com سایت افزایش بازدید ثبت نام کن سایت ما رو لینک کن 300 تا بازدید رایگان جایزه بگیر+ vpn رایگان!!!