نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر

محققان آمریکایی در تحقیقات خود از ارتباط دیابت با خطر ابتلا به بیماری آلزایمر خبر دادند و پیش بینی کردند که داوری جدیدی را برای درمان آلزایمر بر اساس این نتایج کشف کنند.

خبرگزاری فارس: نوید محققان برای کشف داروی جدید آلزایمر
 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه بیماری آلزایمر "JOURNAL OF ALZHEIMER DISEASE"، محققان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نیوجرسی آمریکا در تحقیقات تازه خود برای اولین بار از ارتباط بیماری دیابت با‌ بیماری آلزایمر خبر دادند به گونه ‌ی که بیماری دیابت احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد.

این اولین تحقیقاتی است که ارتباط بین ابتلا به بیماری دیابت و افزایش احتمال ابتلا به آلزایمر را با استناد به دلایل علمی قوی متکی بر آزمایشهای گسترده در آزمایشگاه نشان می دهد.

محققان گفتند: بیماری دیابت سطح پروتئین ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید در داخل مغز به ویژه در منطقه هیپوکامپ و قشر مخ را افزایش می‌دهد که یکی از علائم قوی دال بر ابتلا به آلزایمر است و این افزایش سطح پروتئین‌ها و پپتیدهای بتا آمیلوئید وضعیت بیمار را تا حد زیادی وخیم می‌کند.

به گفته محققان، این پروتئین‌ها همچنین به میزان زیادی داخل شبکیه چشم حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نمودار شد در حالی که هیچ مشکلی برای موشهایی که مبتلا به این بیماری مزمن نبودند، ایجاد نکرد.

محققان آمریکایی پیش بینی کردند که به زودی داروی جدیدی را برای درمان بیماری آلزایمر با تکیه بر نتایج قابل ملاحظه این تحقیقات کشف کنند.

تحقیقات جدید همچنین نشان داده که عفونتهای مزمن در مغز می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

محققان آمریکایی اخیراً یک نوشیدنی جدید به نام "سوویناید"، حاوی ترکیبی از مواد مغذی را تولید کردند که مصرف روزانه آن به بیماران آلزایمر کمک می‌کند تا حافظه خود را زودهنگام بهبود بخشند.

آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است.اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می‌شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.

منبع : خبرگزاری فارس

/ 1 نظر / 4 بازدید
فرشته

سرت بر شانه های خدا بگذار. تا او با دستان مهربانش غم را از چهراه پاک کند وقصه عشق را چنان زیبا برات بخواند که عظیمترین غصه ات را به فراموشی بسپاری. سلام مهربون به روزم منتظر حضورت نگاهت را دریغ مدار