سرطان پانکراس، پنجمین سرطان کشنده

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سرطان پانکراس را به عنوان پنجمین سرطان کشنده در ایران و دنیا عنوان کرد و تشخیص به موقع را در درمان آن بسیار موثر دانست.

 
8-236.jpg

به گزارش خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علی‌اصغر پیوندی در هفتمین کنگره بیماری‌های پانکراس و مجاری صفراوی، عنوان کرد: دانش‌ پزشکی در سال‌های اخیر ارتقا پیدا کرده و دستیابی به دانش بهتر تنها با کار تیمی فراهم می‌شود. دانش پزشکی در هر هشت تا 10 سال تغییر کلی می‌کند و ما باید برای به روز بودن با این تغییرات تلاش کنیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر در عصر اطلاعات هستیم، گفت: به دلیل پیشرفت تکنولوژی، هزینه‌های درمانی تغییر پیدا کرده است که این حاصل تغییر در الگوی بیماری‌هاست. این کنگره در جهت کاهش هزینه‌ها برای درمان‌های بهتر هستند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت: بیماری‌های صفراوی با چالش‌های زیادی همراه است که با تشخیص به موقع، می‌توان چالش‌های اساسی آن را کاهش داد و هزینه‌های درمانی را پایین آورد.

 

پیوندی با بیان اینکه بیماری سرطان پانکراس، پنجمین سرطان کشنده‌ای است که باعث مرگ و میر مردم در دنیا و ایران می‌شود، عنوان کرد: در صورتی که تشخیص به موقع و درمان صورت بگیرد، 25 درصد بیماران می‌توانند به عمر پنج ساله پس از جراحی و درمان برسند.

 

وی افزود: عوامل زیادی همچون عفونت‌ها، سنگ‌ها و کیست‌ها در بروز سرطان پانکراس موثر هستند به همین دلیل تشخیص و درمان این بیماری پیچیده شده است که با همکاری رادیولوژیست‌ها، جراحان و متخصصان تغذیه می‌توان برای تشخیص به موقع امیدوار بود.

/ 2 نظر / 13 بازدید
taleshian.com

مژده مژده Taleshian.com کارت شارژ تمامی اپراتورها را تا پایان آبان بدون سود فروش ارائه می کند. در کنار ما آسوده خاطر به صورت مستقیم همراه خود را شارژ کنید. در 3 قرعه کشی روزانه شرکت کنید. و هر 6 ماه هم بخت خود را برای برنده شدن در قرعه کشی 3 دستگاه گوشی گلکسی اس 2 بیازمایید. هرماه بعد از آبان 5 درصد نیز به سود فروش اضافه می شود. پس تا پایان آبان زیر قیمت بازار و شارژ مستقیم خود اپراتور ها شارژ بخرید.

jOooOni

@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};- @};-سلام!! @};-خوبي؟؟؟ @};-وبلاگت جالب و حرفه ايه!!!!! @};-ميخوام بهت يه سايت باحالي رو معرفي کنم!!!!! @};-واقعا ارزش وقت گذاشتن داره! @};-يه سايت تفريحي با فضاي دوستانه @};-جايي که ميشه توش کلي دوست پيدا کرد و از مطالب مختلفش استفاده کرد!!! @};-سايتش خيلي جالبه!مثل يه وبلاگ گروهي خيلي بزرگ ميمونه!! @};-ميتوني يه مطلب بزاري،بعد بقيه دربارش نظربدن يا ادامش بدن يا جوابش رو بدن!(اگه سوال بود)! @};-توش از مطالب علمي و درسي گرفته تا تفريحي و بازي! همه چي هست!!!! @};-يه عالمه امکانات داره و ميتوني همه کار کني!! @};-خدافظي نميکنم چون منتظرتم!!!! @};- ♥ caspiangap.ir ♥ @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};- ‌ ‌‌