سیگار حملات ام اس را افزایش می دهد

جام جم آنلاین: نایب‌رئیس انجمن ام‌اس ایران با بیان این‌که پرهیز از مصرف سیگار یکی از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش حملات ام‌اس است، گفت: تحقیقات نشان داده است که کشیدن سیگار شانس حمله ام‌اس و ناتوانی را افزایش می‌دهد

دکتر محمدعلی صحراییان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: پرهیز از استرس، اضطراب و تنش یکی از راه‌های کاهش حملات ام‌اس است. علاوه بر آن، عفونت‌ها نیز مانند عفونت‌های سرماخوردگی و عفونت‌های ادراری باعث عود حملات ام‌اس می‌شوند که با درمان آنها می‌توان احتمال آن را کاهش داد.

وی با بیان این‌که در استان‌های تهران، اصفهان و فارس بیشترین میزان مبتلایان به ام‌اس وجود دارد، ادامه داد: به طور کلی میزان ابتلا به ام‌اس در تمام جهان رو به افزایش است، اما در ایران شیوع آن سریع‌تر بوده و نسبت به کشورهای منطقه شدت بیشتری دارد.

وی با تاکید بر این‌که کمبود ویتامین B، بهداشت نامناسب، تغییرات سبک زندگی به عنوان برخی علل ابتلا به ام‌اس مطرح شده‌ است، اما هنوز به صورت قطعی تائید نشده است، گفت: بیماری ام‌اس به هیچ عنوان کشنده نیست و تنها می‌تواند ناتوان‌کننده باشد. از آنجا که پیشگیری از ابتلا به آن نیز ممکن نیست تنها می‌توان از ناتوانی‌های پس از ابتلا به بیماری جلوگیری کرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید